chov skotu

Naše stádo skotu plemene Hereford jsme založili v roce 2020. Jalovičky pocházejí z certifikované bio farmy pana Jana Machače ve Šluknovském výběžku. 

Herefordský skot patří mezi jedno z nejstarších masných plemen, které se pro své vynikající vlastnosti rozšířilo po celém světě. Tento skot, původem z britského hrabství Hereforshire, se vyznačuje červenou barvou a bílou hlavou. Jsou to mírná, nenáročná zvířata, dobře se přizpůsobující různým klimatickým podmínkám. Jejich maso je jemně mramorované, křehké a šťavnaté. 

Krávy tráví celý rok venku na pastvinách, kde mají přístup k vodě a minerálním a solným lizům. V případě nepřízně počasí mají k dispozici přístřešek. V zimě se přikrmují  senem a senáží z bio produkce naší farmy. 

V červnu 2021 jsme koupili plemenného býka a na jaře 2022 se narodila první telata. 

 

 

Farma Hrzín - Christopher Robertson

Prodejny

prodejna

Vyhledávané řeznictví ROBERTSON najdete v Dolních Břežanech. Produkty můžete podle sezónní dostupnosti zakoupit také v e-shopu www.robertson.cz, nebo po domluvě přímo na farmě.

O farmě

o farmě

Volný chov ovcí, skotu a slepic na farmě s plochou cca 40 ha, vše bez chemie. Maso a vejce z čisté přírody Podblanicka si můžete objednat přímo z farmy nebo zakoupit v řeznictví Robertson v Dolních Břežanech.

Kontakty

kontakty

Christopher Robertson - Farma Hrzín

Hrzín 18, 257 03 Jankov, ČR

tel.: 317 711 252, mob.: 777 028 254
e-mail: farmahrzin@gmail.com