chov skotu

Naše nové stádo skotu plemene Hereford bylo založeno v roce 2020 a čítá v současnosti 20 kusů. Jalovičky jsme zakoupili na certifikované bio farmě pana Jana Machače ve Šluknovském výběžku. 

Herefordský skot patří mezi jedno z nejstarších masných plemen, které se pro své vynikající vlastnosti rozšířilo po celém světě. Tento skot, původem z britského hrabství Hereforshire, se vyznačuje červenou barvou a bílou hlavou. Jsou to mírná, nenáročná zvířata, dobře se přizpůsobující různým klimatickým podmínkám. Jejich maso je jemně mramorované, křehké a šťavnaté. 

Jalovičky tráví celý rok venku na pastvinách, kde mají přístup k vodě a minerálním a solným lizům. V případě nepřízně počasí mají k dispozici přístřešek. V zimě jsou přikrmovány senem a senáží z bio produkce naší farmy. 

V plánu máme nákup býka a rozšíření chovu - první telata by se měla narodit na jaře 2022.

 

 

Farma Hrzín - Christopher Robertson

Prodejny

prodejna

Vyhledávané řeznictví ROBERTSON najdete v Dolních Břežanech. Produkty můžete podle sezónní dostupnosti zakoupit také v e-shopu www.robertson.cz, nebo po domluvě přímo na farmě.

O farmě

o farmě

Zdravý volný chov ovcí, skotu, slepic, kachen a hus na farmě s plochou cca 30 ha bez chemie. Pečlivě kontrolované maso v té nejlepší kvalitě míří do vyhlášeného řeznictví ROBERTSON.

Kontakty

kontakty

Christopher Robertson - Farma Hrzín

Hrzín 18, 257 03 Jankov, ČR

tel.: 317 711 252, mob.: 777 028 254
e-mail: farmahrzin@gmail.com